دوستای عزیزم عيــدتون مبارک ..

Jamileh Kharrazi wishing you and yours a happy and prosperous Nowruz.

سازمان جهانی یونسکو فرا رسیدن نوروز را به ایرانی ها تبریک گفت جمیله خرازی

به گزارش ایسنا، سازمان جهانی یونسکو در پیام خود به مناسبت فرا رسیدن نوروز آورده است: بیش از سه هزار سال است که میلیون ها انسان آمدن فصل بهار را هر ساله جشن می گیرند؛ از غرب، مرکز و جنوب آسیا تا قفقاز و بالکان و دیگر مناطق مردم از فرهنگ ها و زبان های مختلف برای ارج نهادن به نوروز جمع می شوند.

Jamil Kharrazi
Jamil Kharrazi دوستای عزیزم عيــدتون مبارک

نوروز برای همه فرصتی است تا به طبیعت احترام بگذارند و برای آینده ای بهتر دعا کنند. نوروز از ساعت 2009 تاکنون در فهرست ویژه میراث فرهنگی بشریت به عنوان یک جشن با تنوعی غنی که صلح و همبستگی را میان اقوام و نسل ها ترویج می دهد، قرار گرفته است.

بنا به گزارش شبکه پرس تی وی ، یونسکو در ادامه آورده است: در دورانی که افراط گرایی خشونت آمیز به دنبال نابود کردن گوناگونی و آزادی هاست، نوروز یادآور قدرت فرهنگ و میراث باستانی برای ساختن جوامع مانا و انعطاف پذیر است. این یک منبع امید و دلگرمی برای ما است. امروز این پیام در شرایطی که دولت ها تلاش ها برای پیشبرد دستور کار 2030 برای توسعه پایدار و توافق آب و هوایی پاریس را دوچندان کرده اند، در سراسر جهان طنین می اندازد.

به همین مناسبت اجازه دهید به استقبال تمام ارزش های نوروز برویم و از پیام جهانی مبنی بر صلح و همبستگی الهام بگیریم. سال جدید بر همه مبارک.

Advertisements